Mateusz Śniegocki
Mistrz Polski w Pool Bilard, Wicemistrz Europy w 9-bil
Szukaj:
Aktualności O Mateuszu Osiągnięcia Galerie Sponsorzy Kontakt
Nazywam się Mateusz Śniegocki.
Urodziłem się 3 stycznia 1985 roku w Poznaniu.

Karierę sportową rozpocząłem w 1999 roku w Sportowym Klubie Bilardowym „Hades” z Poznania, w którym gram do dziś.
Ważniejsze osiągnięcia
Jako junior zdobyłem pięciokrotnie tytuł Mistrza Polski, zwyciężałem w turniejach Junior Tour, Best of The East i Pol Tour. Byłem brązowym medalistą Mistrzostw Świata.

Jako senior czterokrotnie zdobywałem tytł Mistrza Polski (2005, 2006, 2009). W latach 2007 i 2009 wygrywałem ranking Polski oraz zostałem wybrany Zawodnikiem Roku.

Już od 9 lat nieprzerwanie jestem członkiem Polskiej Kadry Narodowej i reprezentuję Kraj na arenach krajowych i międzynarodowych. Ubiegły sezon (2009r) był dla mnie bardzo udany. Wygrałem z dużą przewagą ranking Polski, a co za tym idzie największą w historii Polskiego bilarda nagrodę, czyli samochód osobowy Opel Corsa. Reprezentowałem kraj na Pucharach Świata w Szanghaju i w Katarze oraz na Mistrzostwach Świata na Filipinach. Obecnie jestem nr 1 w rankingu polski oraz nr 4 (najwyżej z Polaków) w rankingu europy. W zeszłym sezonie wygrałem 5 Pol Tour, z których była przeprowadzona transmisja telewizyjna w stacji TELE 5 (łącznie ok. 5h). Dzięki wysokim wynikom w tym roku będę reprezentował nasz kraj na 7 Pucharach Europy, 3 Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz jeśli będą środki finansowe to również na Pucharach Świata ( Filipiny, USA, Katar, Chiny) Uczestniczę również w różnych sportowych wywiadach i programach telewizyjnych.
Wykształcenie
Ukończyłem studia licencjackie w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Wychowanie Fizyczne. W chwili obecnej kontynuuję studia magisterskie na tej samej uczelni na kierunku Organizacja i Zarządzanie Sportem.

Sponsorzy

Newsletter
Imię:
E-mail:

Partnerzy
SKB Hades

PZBIL


© 2010 All right reserved - TFCOM        stats: [16403 ,3720]
e-mail: sniego21@wp.pl